Sme tu pre vás už 16 rokov. +421 902 403 746
Teraz v ponuke aj predaj stavebného materiálu (klikni sem) a likvidácia stavebného odpadu (klikni sem).
Sme tu pre vás už 16 rokov.
+421 902 403 746
Videogaléria / Naši partneri / Certifikáty a technické listy

Striekaná izolácia PUR - Exteriér

Striekaný polyuretán nanášame priamo na ľubovoľne zaizolovaný podklad. Môže ísť o plech, debnenie, drevotrieskové dosky, škridle, izolačná fólia medzi krokvami, murivo, betón a podobne.

Prečo práve striekaná PUR pena?

PUR izolácia je vďaka svojej univerzálnosti využívaná na rôzne účely ako v interiéry tak aj v exteriéry. Vyniká dlhou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Svoje izolačné a objemové vlastnosti si zachováva aj v náročných podmienkach. Odoláva vysokým teplotám, mrazu, vlhkosti. Je ekologická, nesaje a neprepúšťa vodu čím vytvára bariéru a zabraňuje priesakom vody. Medzi najčastejšie príklady použitia patrí izolovanie bazénov, nádrží a potrubí.

Nádrže a potrubia

Izolovanie nádrží a potrubí má veľký význam. Vďaka PUR izolácií je jednoduchšie udržať požadovanú teplotu kvapalín a plynov pri ich uskladnení v nádržiach. V domácich podmienkach sa najčastejšie jedná o ochranu pred mrazom. Pri priemyselnom využití izolácie pomáhajú znížiť tepelné straty, zabraňujú kolísaniu teplôt pri uskladnení a transporte látok potrubiami. Tým je možné výrazne ušetriť náklady spojené s výrobným procesom.

wikipedia

Tvrdá izolačná pena

Striekaná penová izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou je oveľa hustejší typ izolačnej peny, pretože má hustejšiu štruktúru buniek. Voda v kvapalnom skupenstve má väčšie častice, ako má štruktúra tvrdej peny a preto sa cez ňu voda nedokáže dostať. Tvrdá izolačná pena sa môže využiť ako hydroizolácia, parozábrana a tepelná izolácia. Takýto druh izolácie sa dá využiť pri zatepľovaní tak vnútorných ako aj vonkajších priestorov. Najčastejšie sa využíva ako izolácia obvodového plášťa, strechy, plochej strechy, klenutých stropov, základov, potrubí, skladov, nádrží, bazénov, automobilov, mraziacich zariadení a pod.

Zdroj: Wikipédia

Bazény

V dnešnej dobe existuje veľké množstvo bazénov rôznych tvarov a konštrukčných vyhotovení. Často krát sú však spájané s veľkou finančnou záťažou, no nemusí tomu vždy tak byť. Pri izolovaní sa podľa konštrukcie a umiestnenia bazéna v teréne izoluje najväčšia možná plocha bazéna. Ak to konštrukcia umožňuje, zaizoluje sa vonkajšia strana dna a stien bazéna. Bez izolácie prichádza konštrukcia do priameho kontaktu s pôdou, ktorá ju ochladzuje a tým sa ochladzuje aj voda v bazéne. Pri zaizolovaní sa minimalizujú tepelné straty, voda si ľahšie udrží svoju teplotu, čím je možné ušetriť nemalé finančné prostriedky spojené s výhrevom vody. V prípade kolektorového ohrevu sa zvýši teplota vody, výrazne zmenší nutnosť dohrievať vodu inými spôsobmi a predĺži sa kúpacia sezóna. Pre bližšie informácie ohľadom zaizolovania vnútorného alebo vonkajšieho bazéna nás kontaktujte.